Kamerové systémy

V moderních panelových a bytových domech dnes nechybí sledovací technika – domovní kamerové systémy, jejichž kamery umístěné ve společných prostorách monitorují veškerý pohyb. Pověřená osoba má pak přístup k záznamům a získává přehled o tom, zda se v domě nepohybuje někdo nežádoucí. V případě, že dojde k poškození nebo odcizení jakékoli věci ze společných prostor, je jednodušší viníka dopadnout.

Řešení je přitom velmi jednoduché - vybraný počet kamer napojíme do sítě na jedno záznamové zařízení, na které může nahlížet pověřená osoba. Kamery pak nahrávají 24 hodin denně.

Díky dlouholeté praxi svým zákazníkům doporučujeme především kamerové systémy značky Urmet, u nichž můžete využít například detekci pohybu, alarmové upozornění přímo na vašem telefonu či tabletu a mnoho dalších funkcí. Kamerové systémy Urmet se vyznačují jednoduchou obsluhou, kterou zvládne i laik.

Nabízíme i exteriérové kamery a kamery v antivandal provedení, které jsou vhodné do exponovaných míst s rizikem vandalismu, jako jsou vstupní prostory nebo výtahy. Přehled aktuální nabídky kamerových systémů se záznamem pro tento rok najdete zde:

Kamerové systémy a CCTV Urmet s cenami 2017 (velikost 4 MB - verze pro tisk)

Kamerové systémy a CCTV Urmet s cenami 2017 (velikost 1,4 MB - verze pro email)

 

Kamerový systém a ochrana osobních údajů

Kamerové systémy fungují jako nástroj k ochraně a kontrole majetku a jsou bezesporu efektivní prevencí proti vandalismu. Avšak vzhledem k umístění ve společných - a tedy veřejných - prostorách domu je nutné řídit se předpisy, které se zabývají ochranou osobních údajů.

Zatímco jsou v domě místa, kam lze kamery umístit bez většího omezení soukromí zde žijících osob, k umístění do jiných prostor potřebujete písemný souhlas dotčených osob. Obecné zásady umístění kamerového systému a ochrany soukromí jsme pro vás shrnuli v článku Kamerové systémy vs. ochrana osobních údajů, ale rádi vám poradíme s vaším konkrétním případem -  pro detailnější konzultaci nás neváhejte kontaktovat.

Kontaktní formulář