Upravit stránku

V moderních panelových a bytových domech dnes nechybí sledovací technika – domovní kamerové systémy, jejichž kamery umístěné ve společných prostorách monitorují veškerý pohyb v domě.

Pověřená osoba má pak přístup k záznamům a získává přehled o tom, zda se v domě nepohybuje někdo nežádoucí, či neprovádí činnost, která není v souladu s domovním řádem.

V případě, že dojde k poškození nebo odcizení jakékoli věci ze společných prostor, je jednodušší viníka dopadnout a pomocí kamerového záznamu ho také z krádeže či poškození obecního majetku usvědčit.

Řešení je přitom velmi jednoduché – vybraný počet kamer napojíme do sítě na jedno záznamové zařízení, na které může nahlížet pověřená osoba (zpravidla správce domu, předseda samosprávy, příslušník PČR apod.). Kamery pak nahrávají záznam celých 24 hodin denně, 7 dnů v týdnu.

Jak je to z hlediska zákonných nařízení se dozvíte v našem článku Kamerový systém v domě a soukromí - jde to dohromady?

5 důvodů, proč zabezpečit bytový dům kamerovým systémem:

 • Zvýšení bezpečnosti a výrazné zlepšení celkové úrovně bydlení
 • Odrazení potenciálních vandalů a zlodějů, což má za následek i nemalou finanční úsporu a také úbytek starostí okolo poškozených společných prostor v domě anebo odcizeného majetku
 • Úklidová služba se již nebude potýkat s nepříjemností v podobě lidských výměšků např. pod schody
 • Výrazné zlepšení pořádku v domě (absence nedopalků a odpadků ve výtazích nebo dalších společných prostorách domu)
 • Z bytového domu vymizí podnapilé osoby či osoby bez domova, pospávající u sklepů či na schodech

Kamerové systémy pro komerční prostory a instituce s vysokým provozem

Kamerové systémy lze využít jak pro bytové domy, tak pro prodejny či jiné prostory s vysokou návštěvností. Zajistíte tak vyšší bezpečnost těchto prostor a odradíte případné vandaly či zloděje, což je obzvlášť důležité pro prodejny a showroomy. Stejně jako v případě bytových domů přítomnost kamer taktéž platí, že přítomnost kamer zvýší pořádek v okolí vašich prostor.

Pro prodejny a jiné prostory s vysokým provozem se kromě kamerového systému hodí taktéž automatický dveřní systém, který zajistí plynulý pohyb zákazníků. Můžete navíc využít naše komplexní služby a pro svou prodejnu si kromě bezpečnostních systémů nechat postavit či zrekonstruovat výlohu nebo výkladec na míru.

Kamerové systémy Hikvision jako záruka kvality

Díky dlouholeté praxi svým zákazníkům doporučujeme zejména kamerové systémy značky Hikvision. V sortimentu firmy Hikvision totiž najdete více než 1 000 vybraných komponentů pro vybudování uzavřeného televizního okruhu (CCTV).

U kamerových systémů značky HIKVISION, můžete využít například detekci pohybu, alarmové upozornění přímo na vašem telefonu či tabletu a mnoho dalších funkcí. Kamerové systémy HIKVISION se navíc vyznačují jednoduchou obsluhou, kterou zvládne i laik.

V našem sortimentu naleznete i exteriérové kamery a kamery v antivandal provedení, které jsou vhodné do exponovaných míst s vyšším rizikem vandalismu, jako jsou vstupní prostory nebo výtahy. Přehled aktuální nabídky kamerových systémů se záznamem pro tento rok najdete zde:

K bezpečnému bydlení v 5 krocích

Aby byl majetek bytového domu řádně zabezpečen a lidé se nebáli v domě bydlet, doporučujeme zvolit následující kombinaci kamerového zabezpečení:

 • Venkovní kamery antivandal: Ty lze umístit před vchod, kde budou zabírat prostor před vstupními dveřmi, zvonky, případně schránkami.
 • Vnitřní kamery antivandal: Ty umístíme za vstupní dveře, kde lépe zabírají obličej příchozích.
 • Výtahové kamery: Zde již není potřeba provedení antivandal. Jde totiž o poměrně malý prostor a v případě zničení či poškození kamery lze vandala jednoduše usvědčit.
 • Kamery ke sklepům: V tomto případě stačí kameru umístit u vchodu ke sklepům pod schody.
 • Kamery otočené směrem k parkovišti: Pozor, zde může docházet k problémům s povolením.

Jak to všechno vlastně funguje?

 • Propojení do záznamového zařízení: Všechny kamery propojíme do záznamového zařízení, u kterého volíme takovou kapacitu, aby zvládlo ze všech kamer zachovat alespoň týdenní záznam.
 • Sledování: Tento proces je ideální zajistit propojením přes internet a aplikaci, do které se může přihlásit pouze člověk s povolením a přístupem. Každé přihlášení je navíc zaznamenané a tato volba tak představuje lepší variantu, než klasickou televizi anebo obrazovku počítače, na kterou se může podívat prakticky každý v dohledové vzdálenosti.
 • Problém: V případě problému je pak jednoduché sladit čas z kamer s časem průchodů z přístupového systému a lehce si tak udělat představu, kdo a v kolik hodin se pohyboval po domě a tedy si mohl všimnout případného problému, nebo potkat osobu, která problém způsobila.
 • Dodatečné úpravy: Systém lze kdykoliv rozšiřovat a upravovat, protože nepoužíváme žádné uzavřené sady, jaké můžete zakoupit od čínských prodejců, ale profesionální techniku, která nemá žádná omezení v pozdějších úpravách celé sítě a přidávání komponent.

Více o kamerových systémech Hikvision

V našem sortimentu najdete profesionální kamerové systémy značky HIKVISION, z nichž vám můžeme v současné době nabídnout modely primárně určené pro bytové a obytné domy.

Pojďme se společně podívat na v současnosti nejprodávanější a mezi zákazníky nejpopulárnější kamerové systémy včetně příslušenství, doplněné o praktické informace, které vám usnadní případný výběr. Pokud si s výběrem a následným nákupem přeci jen nevíte rady, neváhejte nás kontaktovat. Výběr je platný pro sezónu 2018/2019:

 • HIKVISION DS-2CD2343G0-I (2.8mm): Kamera v provedení dome ball s rozlišením do 4 Mpix (2560 x 1440) při 25sn/s integrovaným automaticky řiditelným IR přísvitem a dlouhou životností do maximální vzdálenosti 30 m. Kamera disponuje funkcí WDR, která poskytuje jasný obraz i za okolností, kdy je rozdíl mezi nejsvětlejší a nejtmavší částí v obraze příliš veliký. U tohoto modelu zajisté oceníte také dvojitou expozici scény, reálné barvy a vysokou dynamiku obrazu. Kamera navíc podporuje nové rozdílové komprese H.265, H.265+, H.264+ a H.264.
 • HIKVISION DS-2CD2042WD-I (4mm): Venkovní 4 Mpix IP kamera v provedení bullet s integrovaným automaticky řiditelným IR přísvitem, dlouhou životností do maximální vzdálenosti 30 m a odnímatelným IR filtrem s automatickým přepínáním.
 • HIKVISION DS-2CD2142FWD-I (4mm): Venkovní antivandal kamera v provedení Dome s rozlišením do 4 Mpix (2688 x 1520), s integrovaným automaticky řiditelným IR přísvitem a dlouhou životností do maximální vzdálenosti 30 m a odnímatelným IR filtrem s automatickým přepínáním.
 • HIKVISION DS-2DE5220IW-AE (20x): PTZ Kamera v provedení Speed dome s rozlišením do 2 Mpix (1920 x 1080), s integrovaným automaticky řiditelným IR přísvitem a dlouhou životností do maximální vzdálenosti 150 m, vestavěným Micro SD/SDHC/SDXC slotem pro karty do 128 GB a TVS ochranou proti blesku a přepětí. Model disponuje 8 privátními maskami v obraze a možností nahrát až 4 trasy dlouhé více než 10 min. U tohoto modelu zajisté oceníte možnost tří nezávislých streamů a praktické 24VAC nebo Hi/PoE napájení.

Příslušenství ke kamerovým systémům

Kamery samy o sobě nedokáží záznamy uchovávat, je tedy vždy zapotřebí sestavit z jednotlivých komponent celý kamerový systém:

 • HIKVISION DS-7716NI-K4/16P: Toto záznamové zařízení až pro 16 kamer při celkovém toku 160 Mbps, podporuje rozlišení kamer až do 8 Mpix v rozlišení 4K. Zařízení pracuje s operačním systémem Dual OS linux, který se vyznačuje extrémně vysokou spolehlivostí. Zařízení disponuje i NVR a jeho součástí je integrované PoE napájení pro 16 kamer do celkového výkonu 200W. U tohoto modelu zajisté oceníte také inovativní ANR technologii, která zajišťuje nepřetržitý záznam i v případě problému v síti.
 • HIKVISION DS-3E1326P-E (24+2): Tento PoE switch vám výrazně usnadní zapojení podporovaných IP kamer, které lze umístit až 100 m od něj. Díky switchi můžete napájet až 24 IP kamer současně, do celkového výkonu 370W. Zařízení podporuje standardní PoE (15.4W) a nově také PoE Plus (30W). Jeho součástí je 2x1 Gbit port combo uplink (SFP, RJ45) a ochrana proti přepětí do 4kV. Mezi zajímavosti tohoto switche patří možnost rozšíření pracovní vzdálenosti až na 250 m.
 • Seagate SkyHawk 8TB ST8000VX0022: Speciální série HDD úložišť vyvinutá pro kamerové účely a trvalý provoz v náročných aplikacích a nonstop dohledech s interface SATA 6Gb/s a cache pamětí 256 MB. V jednom zařízení je 8+ HDD. Model navíc funguje v nepřetržitém provozu 24/7.
 • UPS 2000VA OR2200: Tento UPS záložní zdroj disponuje automatickým startem po výpadku elektřiny a dodáván je včetně akumulátoru. Jeho součástí je USB, přepěťová ochrana pro TEL/FAX/Modem a podpora automatického startu po obnově napájení z úplného vybití (Cold Start). Komunikovat navíc zvládne s PC přes USB a software.