Upravit stránku
Dveře mohou být sebelepší, ale s nefunkčním či špatně zvoleným přístupovým systémem je budete jen těžko používat. Postaráme se o instalaci, zprovoznění a následný servis vašich čteček (čipových, numerických, biometrických, Bluetooth nebo NFC, jejichž obliba stoupá na úkor kódových zámků) i autonomních a síťových domovních systémů. Samozřejmě vám pomůžeme i s klasickými zámky.

Zároveň vám poradíme se zámky k přístupovým systémům a vysvětlíme, kde je vhodné použít ten který vstupní systém, aby vám plně vyhovoval. Přístupových systémů nabízíme mnoho druhů, každý se přitom hodí na jiné dveře a pro jiné situace. Všechny je lze přitom nainstalovat na stovky různých dveří a zámků.

Vhodné je i zamyslet se nad realizací přístupových systémů zároveň s novými zvonky, protože lze přístupový systém plně integrovat do panelu zvonků a zároveň vše propojit do síťového systému s ovládáním a programováním všech vchodů z jednoho místa, což je velmi efektivní i bezpečné. Více najdete na stránce.

Přístupové systémy - obvykle čtečky a čipy

Jsou stále častěji používané nejen pro bytové a panelové domy, ale i ve firemních objektech a institucích, kde je třeba zajistit vysokou úroveň bezpečnosti.

V sortimentu máme mnoho systémů kontroly vstupu od různých výrobců. Každý má své možnosti a je určený pro jiné potřeby. Proto je třeba pečlivě zvažovat, co přesně od systému očekáváte a jakým způsobem ho chcete spravovat. Všechny přístupové systémy mají ale jedno společné - jejich používání zároveň s běžnými klíči do cylindrické vložky zcela degraduje jejich schopnosti a bezpečnost. Proto se při používání přístupového systému klíče nerozdávají, ale jsou určené pouze pro správce.

Značky zastoupené v našem portfoliu

 • Urmet / FDI - spojení dvou velkých hráčů (zvonkové a komunikační domovní systémy Urmet a špičkové přístupové systémy FDI Matelec) přináší výhody svým zákazníkům, se širokým výběrem možností na míru bytovým a panelovým domům. Ucelený systém nabízí několik typů provedení čteček, včetně antivandal provedení, mini čtečky a možnosti integrace do zvonkových panelů Urmet. Originální čipy v podobě přívěsku na klíče jsou příkladem nejvyšší ochrany proti neoprávněnému kopírování, díky dvojí kódové ochraně a párování se řídící jednotkou. Často používané jsou také originální čipy v podobě dálkového ovládání přístupu například u garážových vjezdů nebo bran. Řídící jednotka je navíc vždy bezpečně umístěná uvnitř domu - venku je pouze samotná čtečka, což se hodí i v případě vandalství a následné výměny. Systém je vícestupňově chráněn proti zneužití a nabízí pestrou škálu řešení vyvíjených speciálně pro panelové a bytové domy:
  • EDC (Easy Door Controller) – autonomní systém, vhodný pro menší počet vstupů, ovládaný tzv. virtuální sítí díky master čipům
  • iPassan – síťové řešení určené všude tam, kde chcete centrálně ovládat a řídti větší množství vstupních dveří, nebo na systém přístupu napojit další části, jako jsou brýny a vrata, požární či únikové dveře, tedy i s propojením na ústředu EPS, kamerový systém, větrací systém atd.
 • Mul-T-lock SMARTair - vysoká úroveň všech typů přístupových systémů od autonomních až po síťové, s možností vzdálené správy. Systém je použitelný od hlavních vstupů, přes zádveří, výtahy a garáže až po kanceláře, hotelové pokoje, kolárny anebo dveře do sklepa. Obsahuje ucelené řešení skládající se z mnoha typů komponent, ze kterých lze vždy vybrat optimální variantu. Na hlavní vstupy doporučujeme kombinaci samostatné čtečky (na stěně či rámu dveří) a pevného kování - madla, nebo koule, do vnitřních chráněných prostor už můžete zvolit například čtečku integrovanou v kování nebo klice a do nejméně rizikových prostor elektronické vložky. Systém umožňuje nastavení práv k jednotlivým dveřím - tzv. generální systém, kdy např. správce může do všech dveří, ale pošta pouze do hlavních, včetně možnosti nastavení časového přístupu. Více informací naleznete v tomto dokumentu.
 • Patron – výhodou tohoto řešení je možnost přístupu přes mobilní telefon s NFC čipem a také jednoduchá správa systému přes aplikaci v telefonu
 • Kaba - tzv. chytrá klika, nebo-li řešení vhodné tam, kde nechcete měnit dveře ani zámky, ale na stávající dveře třeba i s neelektrickým zámkem pouze namontovat přístupový systém 
 • Tesla - základní ekonomické řešení s možností integrace do panelu zvonků Tesla, zde je ovšem nízká úroveň zabezpečením odpovídající ekonomické variantě produktu
 • A další přístupové systémy z českého a evropského trhu…

Výhody přístupového systému pro bytové domy

 • Trvalý přehled kdo a kdy může vstupovat do domu - nastavit lze i jednotlivé hodiny a dny v týdnu - např. pošta, údržba apod. 
 • Otevírání čipem je velmi pohodlné i s plnýma rukama. 
 • Jistota, že si pan Novák, nepřidělá dalších 10 klíčů pro partu kamarádů (naproti tomu většinu klíčů na trhu i přes bezpečnostní kartu na černo přidělá kdokoliv). Když jsou ale čipy, klíče má pouze správce objektu či výbor SVJ, lidi mají pouze čip. 
 • Když se pan Novák odstěhuje a nevrátí čip, jednoduše ho vymažete ze systému a on se do domu či do firmy a úřadu už nedostane. Totéž platí při jeho ztrátě. Což u běžného klíče nejde řešit, bez ohledu na jeho úroveň bezpečnosti. 
 • Nový čip na konkrétní osobu vystavíte velmi jednoduše, navíc čipy jsou obvykle levnější, než klasické klíče ve stejné úrovni zabezpečení. 
 • Přístupový systém lze do budoucna dále upravovat a doplňovat, nemusíte pořizovat nové řešení, když ho chcete napojit např. na další dveře, výtahy či požární systém apod. 
 • Správu, tedy přidávání a ubírání čipů, nebo změnu konfigurace systému si můžete provádět jednoduše sami. U systémů Urmet vám poskytneme přístup k softwaru zdarma v rámci zaškolení na jeho správu. 
 • Správu systému a čipů lze řešit i vzdáleně díky zabezpečeným cloudovým řešením. 

Co vše umožňuje kvalitní přístupový systém

(níže uvedený seznam platí pro plnou verzi kompletně vybaveného řešení Urmet - FDI) 

 • ovládání vstupů - přes čtečky čipů či karet, biometrické systémy, kódovou volbu, dálkové ovládání, požární systémy apod. 
 • ovládání výtahů - až 64 výtahů po 40 poschodích v jednom systému 
 • ovládání domovních telefonů a interkomu 
 • správa nastavení skupin uživatelů - vstupní oprávnění (jméno, číslo bytu, funkce), doba oprávnění atd. 
 • anti pass-back - kontrola vjezdů a výjezdů z parkoviště, opakované vjezdy, kontrola oprávnění a obsazenosti 
 • ovládání přes mobil či internet - až 32 jednotek, 64 vstupních panelů, 192 dveří, 256 výstupních zařízení 
 • záznam událostí v reálném čase na PC včetně vzdálené správy 
 • zasílání servisních SMS zpráv na mobil, nebo emailů 
 • až 2700 uživatelů na jednu centrální jednotku 
 • kódování Mifare na frekvenci 13,56 MHz s vlastní zdvojenou kódovou ochranou proti neoprávněné duplikaci 

Proč si na instalaci přístupových systémů vybrat právě nás?

Součástí naší práce je vždy připojení na bezpečnostní, obvykle vícebodové elektromotorické zámky. Samozřejmostí je dodávka a montáž záložního zdroje, který zajistí stoprocentní funkčnost systému i v případě výpadku elektrického proudu. Nemusíte se tedy obávat, že byste se do domu nedostali. 

Přístupové systémy jsou úzce provázány se zvonky a kamerovým systémem, o něž se rovněž postaráme. Zajistíme kompletní služby, kvalitní servis a trvalou podporu. Nejsme omezeni pouze na vybraný druh přístupového systému, ale pracujeme s mnoha typy a značkami. Dokážeme proto navrhnout nejvhodnější možné řešení, pro konkrétní dveře a situaci.

Zároveň jsme i výrobci hliníkových a ocelových vstupních dveří a portálů, s dlouholetou specializací na bytové a penalové domy - mateřská část www.animobohemia.cz. Díky tomu dokážeme posoudit vhodnost řešení nejen po stránce elektroniky a potřeb zákazníka, ale i výběru vhodné konstrukce dveří, použití zámků a vzájemné dokonalé souhry. Takové komplexní sladění je velmi výjimečné, ale bez něj se často objevují komplikace s přehazováním si odpovědnosti z jednoho dodavatele na druhého, když vám vstupní dveře dodává někdo jiný, než přístupový systém a další udělá zvonky, případně kamery.

Více informací o nejpoužívanějších produktech ke stažení