Upravit stránku

Naši klienti se opět svěřili se svým názorem na naše produkty. Tentokrát přišly na ránu přístupové systémy. Jedná se o oblast, kde správci a předsedové SVJ nejčastěji narážejí na různé druhy obav a předsudků ze strany obyvatel bytových domů. Ve zhodnocení níže zjistíte, které obavy se potvrdily, které vyvrátily a kde naopak uživatelé systémů předčily naše očekávání v inovativních možnostech využití, které jim pomáhají usnadnit jejich práci a optimalizovat náklady.

V rámci hodnocení jsme se zaměřily na uživatele pracující se systémy od roku 2021 a déle, aby uživatelé mohli objektivně vyhodnotit kvalitu práce i produktů s odstupem času. Ti vzali v potaz uživatelský komfort napříč ročními obdobími, které vytvářelo proměnlivé podmínky v podobě výkyvů počasí, namáhání i pohyb osob. Mohli se díky tomu zamyslet, zda celé provedení přístupových systémů, vlastně funguje a zda pracuje pro ně nebo proti nim.

Modernizace vstupních dveří pro SVJ

Své o této věci ví v SVJ v Brně. Zde se řešila celková modernizace vstupu. Stávající dveře nedovíraly, netěsnily a často ani nešly uzamknout. Mezi další z hlavních problémů patřil i výskyt nežádoucích osob. Zeptali jsme se, jak byli s realizací spokojeni, jaká byla očekávání a co rekonstrukce vchodu přinesla. Slovy klientky:

"Chtěli jsme dveře, které se konečně dají zavírat. Stávající nám již nefungovaly, jak měly. Zámky nás zlobily, a hlavně jsme vyžadovali kontrolu nad pohybem osob. Z tohoto důvodu jsme zvolili i moderní otevírání přes chipy, když už je na trhu tato možnost. Lidé se nejdříve bránili. Zejména starší spoluobyvatelé, ale nyní chtějí i oni používat jedině chip."

V čem byl ten impulz, který vedl ke změně názoru u starších obyvatel domu?

Vše vyplynulo z pohodlí. Lidé najednou zjistili, že nepotřebují hledat konkrétní klíč na svazku klíčů. V zimě, kdy byly nastrojeni v kabátech, obloženi nákupními taškami a spěchali do tepla, jim pouhé přiložení chipu výrazně usnadnilo život.

  Takže došlo k odstranění bariér při bydlení?

  Rozhodně. Celkově to v nás zanechalo dobrý dojem a navedlo nás to na ozkoušenou a kvalitní, dlouhodobou spolupráci se společností Animo Bohemia. Společně jsme postupně zaváděli i další, původně neplánované, stavební úpravy v rámci našeho SVJ, které zlepšují celkový komfort bydlení. Přístup konzultanta i všech pracovníků byl profesionální a velmi nám pomohli i v průběhu samotného schvalování investice. Dobré bylo, že neskončili jen u podpisu smlouvy a prodeje, ale skutečně domýšleli jednotlivá řešení za nás.

  Trochu jsme se „sekli“ v průběhu realizace prací a to okolo harmonogramu. Trochu jsme se nepotkali s předáním informací obyvatelům domu ohledně návaznosti prací a jelikož firma dokončila některé části dříve, obyvatele zaskočilo předání nových přístupů do objektu. Se vším jsme si ale nakonec společně poradili a také nás to posunulo. Bonusem v tomto bylo rychlejší dokončení zakázky.

  Helena Stuchlíková

  Jak to vypadá, pokud probíhá kompletní výměna a rekonstrukce vchodu s dřevěnými vstupními dveřmi?

  I dnes se vyskytují případy, kdy bytový dům disponuje ještě starými dřevěnými dveřmi a do domu fičí i za bezvětří díky netěsnosti dveří a „komínovému efektu“ ve společných prostorech. Jak přechod na moderní systém probíhal nám sdělil pan Šimek z Prahy, který se na spolupráci s námi velmi pečlivě připravil. Kromě našich referencí si nelenil a prošel si i některé z našich realizací, a tak říkajíc si je osahal a svou zkušenost nám popsal volně svými slovy:

   U nás nebyl žádný přístupový systém. Byly jen staré dřevěné dveře, které často ani nikdo nezamykal a samozřejmě jsme měli i obyčejný zvonek, a tak s každou návštěvou bylo nutné vykouknout z okna, kdo to přišel. Dveře nám při větší zimě netěsnily a nedali se ani upravit na nějaký přístupový systém, takže logickou volbou byla pak možnost hledat něco modernějšího. Úpravou jsme získali utěsněný dům, což vedlo k úsporám za energie, což jsme pocítili prakticky ihned a docenili to zejména v letošním roce při skokovém zdražování cen tepla.

   Nyní se nám otevřela možnost komunikace a otevírání domu přímo z bytu, na což si lidé rychle zvykli. To nám skutečně chybělo. Velký přínos tak pro nás jsou domovní telefony, kdy lidé nemusí běhat ke dveřím a komunikovat na dálku z okna. Nový systém i spolupráce s firmou ANIMO splnila očekávání. Lidé se tu také báli chipů, asi jako všude jinde. Někteří nejstarší se bojí i nadále, ale hodně se to mění a lidé si konečně i uvědomují, jak drahé bylo staré řešení díky opotřebení. Stále se měnili nebo přidělávali nové klíče nebo celé vložky do dveří a na to se nikomu do nekonečna přispívat nechce. Čipový systém tak šetří finance a samozřejmě zvyšuje i bezpečnost.

   Kdybych měl říct, co nám systém dává, tak jsme získali technickou bezpečnost a kontrolu nad tím, kdo může a nemůže přistupovat do celého objektu. Když nyní někdo ztratí chip, není to problém jako dříve s klíči, kdy se měnil celý zámek.

   Využíváme také služeb ANIMO BOHEMIA při správě našeho systému. Čipový systém, mají ve své správě oni, což nám šetří čas a máme klid v podobě bezpečnosti. Čipy nelze kopírovat jako klasické klíče.

   Starší lidé postupně začali oceňovat, že když mají plné ruce tašek, tak projdou bez komplikací s čipem v tašce a nemusí za sebou zamykat. Prostě mávnou a projdou. Dveře se uzavřou a uzamknou sami po jejich průchodu. Velkou výhodu vidím i v tříbodovém zamykacím systému, který jsme nechali instalovat.

   Doporučili jsme firmu ANIMO i do vedlejšího SVJ. Byli jsme spokojeni a spokojenost zaujala lidi ze sousedství. Povedlo se tak designově sladit celý blok. Firma ANIMO nám dodala nejkomplexnější řešení a oproti konkurenci vynikala v práci i povědomím o produktech i jejich fungování. Levnější nabídky se ukázali jako přeprodejci, kteří nedokázali zodpovídat naše dotazy tak jako ANIMO.

   Abych si firmu prověřil a udělal si vlastní představu navštívil jsem i jiné velké realizace a ptal se po zkušenostech obyvatel a velmi se mi líbilo hodnocení lidí i výsledek práce na SVJ o 5 vchodech.

   Jediné, co jsme nezvládli v první etapě a museli jsme to doinstalovávat, jsou domovní zvonková tlačítka, protože jsme je nechtěli měnit a nakonec je rádi na doporučení pracovníka z ANIMO BOHEMIA dořešili individuálně.

   Ocenili jsme celkovou rychlost montáže, kdy během výměny dveří rovnou probíhala i výměna elektro, takže nevznikali nikde prostoje během montáží a nečekalo se tak týdny na jiné profese. V tom vidím velkou výhodu ANIMA, že práci dokáže realizovat od začátku až do konce sama a nemusíte se tak o nic starat.

   Jiří Šimek

   V SVJ na Rýmařovské jsou praktici a od začátku věděli, co chtějí

   Když jsme začínali spolupráci s panem Asmanem, byla zadáním kompletní rekonstrukce systému a organizace přístupu do bytového domu. Zde však věděli, že potřebují jít s dobou, a tak relativně fungující řešení nahradili praktičtějším a ve výsledku z něj vytěžili maximum. Problémem zde byla veliká fluktuace nájemníků. Lidé si množili klíče i mezi sebou a náklady na údržbu neúměrně rostly s ohledem na počet bytů a střídajících se nestálých obyvatel. To vedlo až k neférovému přerozdělení nákladů na trvalé spolubydlící, a to muselo skončit. Slovy našeho klienta:

   Rozhodnutí k pořízení čipového systému padlo v rámci celé rekonstrukce portálu a byl to dobry krok jít s dobou. Rovnou došlo k zavedení čipů a rozšířila se nám možnost lépe kontrolovat lidi, co vstupují do objektu. Dříve byl klíč, ale stejně to lidé obcházeli. Nyní máme přehled o počtu osob v objektu díky počtu vydaných čipů na každý byt. Jelikož si čipy i sami distribuujeme mezi obyvatele, odpadají načerno bydlící lidé v bytech. Dle toho naceňujeme úklid a péči o společné prostory. To je výhodné i férové pro všechny obyvatele.

   Realizace i služby byly super, a to jak před, tak i po provedení díla. Oceňuji celkové nasazení konzultanta, kdy jsme s panem Nevímem, průběh naplánovali do nejmenšího detailu a vše ladili i v samotném průběhu, kdy pracovník vždy dorazil a vše s námi řešil osobně na místě a to i v době svátků, kdy si s tím firma skvěle poradila a vše trvalo asi 2-3 dny max.

    Firmu bych doporučil, a to i přes to, že jsme dostali levnější nabídky. S odstupem času jsem rád, že jsme ty levnější oželeli ve prospěch ANIMO. Vyhrála jejich profesionalita během jednání, přípravy a celková komplexnost pojetí služeb. To je neocenitelnou výhodou, zejména pro pracující předsedy SVJ, kteří ocení pomocnou ruku už v rámci samotné přípravy zadání pro nabídku, která u konkurence chyběla.

   Tomáš Asman

    SVJ Rýmařovská

    Jak rekonstruovat staré drátosklo ve vstupu do bytového domu a co to přinese jsme si vyzkoušeli v Braníku

    Staré vstupy, kde je vsazeno tzv. drátosklo stále potkáváme a přechod na modernější řešení je pro obyvatele objektů vždy příjemnou změnou. Co si o takové změně myslí pan Heran? Chtěli jsme hlavně nový vstup a čipy s tím tak nějak souvisely a byly pro nás i pohodlnější, takže jsme šli po komfortu.

    Jak na změnu pohlíželi starší občané v domě?

    Nejstaršímu je 70 let a ten s tím vůbec problém nemá. Zvykl si na pohodlné odemykání celkem rychle.

    Co jste získali rekonstrukcí?

    Výměnou vstupu jsme získali těsnější dveře a snížily se úniky tepla. Nový portál nahradil to naše staré drátosklo a tím pádem máme nyní daleko prosvětlenější prostor. Ze začátku jsem si dokonce stále myslel, že někdo nechává v chodbě svítit. Příjemná změna.

    A co bezpečnost?

     Z pohledu bezpečnosti máme nyní každopádně větší přehled o tom, kdo je v domě a kdo do něj může. Nyní bezpečně víme, že přístup máme pouze přes čipy, a to my a úklidová služba.

    A první exkurze do světa našich klientů je za námi. Na první pohled banální plastové přívěšky v podobě čipů otevřely mnohým nové možnosti k lepší správě objektů, úsporám anebo jen k pouhému pocitu bezpečí, protože již nemusí hlídat uzamykání objektů nebo sledovat s obavou své nové sousedy. A co vy? Napište nám i vy svou zkušenost s našimi produkty.

    Miroslav Heran

    Zaujali vás reakce našich klientů? Zeptejte se na podrobnosti

    • Adresa

     Pokud nám uvedete kde by se měla realizace konat, budeme moci nabídku více zpřesnit s ohledem na vzdálenost místa realizace. Děkujeme.
    • Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

    Tento web využívá cookies

    Pro chod webu jsou nezbytně aktivovány esenciální soubory cookies.
    Pro plnohodnotné poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštěvnosti jsou však nutné povolit i volitelné cookies.
    Kliknutím na následující tlačítko, je zapnete.


    Zobrazit podrobnosti

    Nastavení cookies

    Vaše soukromí je důležité. Můžete si vybrat z nastavení cookies níže. Zobrazit podrobnosti