Upravit stránku
Běžnou součástí domovních sítí jsou domovní telefony, méně často videotelefony – ty však nabízejí jednoduchý způsob, jak zjistit, kdo stojí u vchodových dveří. Tato funkce je bohužel zatím nedoceněná a videotelefonů není v českých domech mnoho. Kamera umístěná v zvonkovém panelu přímo ve vstupních dveřích snímá obraz, a každý tak může zjistit, zda u dveří nestojí nezvaný host, nebo spíše nezvaná osoba, která by v domě mohla napáchat škody.

Jakou značku domovního telefonu nebo videotelefonu zvolit? 

V naší nabídce najdete domovní telefony a videotelefony, jež umožňují komunikaci mezi osobou u zvonkového tabla a koncovým účastníkem. Pracujeme s produkty značek, které se nám v dosavadní praxi osvědčily, a to Videx a Urmet. Vždy si můžete vybrat z několika řad audio a videotelefonů s nejrůznějšími moderními funkcemi a volit si může i design přívětivý právě pro váš dům. Je však třeba počítat s tím, že máte-li jednou domovní panel od jedné značky, produkty té druhé s ní nebudou kompatibilní.

Domovní telefony a videotelefony pro bytové domy

V nabídce nyní máme také dvouvodičový unipolární digitální videosystém 2Voice, který nabízí nadstandardní funkce a vysoce komfortní používání. Ten může posloužit až 128 uživatelům na jedné stoupačce a celkem 32 stoupaček, může zahrnovat 4 společné hlavní panely a 2 podružné panely pro stoupačku, 4 paralelní audio/video telefony, 5 přídavných kamer pro každý panel aj.

Při výběru domovního telefonu hraje mnohdy roli cena, zadavatel práce si ale možná neuvědomuje, že v nižší cenové relaci se pohybují telefony analogové, které jsou často do konkrétní domovní sítě nevhodné. Při výběru domovního telefonu do panelového domu je zase běžnou praxí nehledět na design a funkce - hlavní je se domluvit. Nadstandardem je u nich už to, že se dají dveře otevírat tlačítkem z bytu, nebo odlišení zvonění, aby uživatel bytu poznal, zda někdo zvoní u domovních dveří nebo u dveří od bytu.

Nadstardadní telefony přitom nemusí být závratně dražší a poskytují skvělé funkce, jako je video, hands-free (telefon bez sluchátka) či dotykový displej.

Telefony a videotelefony pro malé firmy a úřady

Možnost dálkového odemknutí vstupní brány  či vjezdových vrat do areálu objektu či možnost návštěvníka rovnou i vidět je zpravidla žádoucí u všech menších firem a institucí s absencí recepce nebo větší vzdáleností recepce od vchodových dveří.

V naší stálé nabídce proto máme digitální zvonkové sady Urmet, které stejně jako v případě instalace panelových a bytových domů dovezeme a zapojíme, včetně potřebných rozvodů. Kombinace venkovního zvonkového panelu a domácího videotelefonu umí otevřít elektrický zámek i ovládat vratový pohon z pohodlí vaší recepce či kanceláře.

Zvonkové sady s videotelefonem pro malé firmypdf1.78 MB

Ceny sad jsou maloobchodní bez DPH.