Domovní zvonky

Zvonky, zvonková tabla a komunikační panely jsou v moderních panelových a bytových domech součástí komplexní domovní sítě. Lze je vyměnit samozřejmě i samostatně při zachování původního řešení sítě a domovních telefonů, ale má to svá omezení. Aby vše dlouhodobě a bezchybně fungovalo, doporučujeme zrekonstruovat celou domovní síť, nejen zvonky a telefony.

V rámci komplexních služeb nabízíme také nejmodernější typy domovních zvonků pro rodinné domy či malé firmy.

Domovní zvonky pro bytové domy

Pracujeme s nejrůznějšími typy zvonků výrobců Urmet či Tesla nebo vyrobíme panel zcela na míru - tlačítka, hovorové moduly, kamery a čtečky čipů přístupového systému umístíme do panelu libovolného designu. Dle konkrétních požadavků navrhneme řešení, které bude právě pro vás tím nejlepším.

Komunikační panely Urmet

Výrobce Urmet nabízí širokou škálu zvonkových panelů od klasických či starobyle vypadajících panelů až po ty nejmodernější nebo vyrobené přímo na zakázku. Zvonkový modulární systém Urmet Sinthesi je systém zvonků a dalších vzájemně kompatibilních modulů ve dvou typech provedení:

  • Sinthesi S2 je z duralu, což je vyšší třída hliníku s větší pevností
  • Sinthesi Steel je z nerezové oceli v tak zvaném antivandalním provedení, které minimalizuje možnost poškození zařízení
  • Alpha je novinka na trhu pro rok 2019, která spojuje nejmodernější technologii, minimalistický design, špičkovou evropskou kvalitu a skvělou servisnost (každou část, každý panel lze měnit samostatně a tím výrazně šetřit náklady při poškození vnější části zvonků - vnější krytí je navíc oddělené od vnitřní elektroniky)

Nejnovější Urmet Alpha zvonky

Jak je dobrým zvykem Urmetu a FDI, výroba veškerých komponent od nejmenších součástek až po kompletaci celého řešení se provádí výhradně v Evropě ve vlastních závodech. Provedení je černo stříbrné, nebo bílo stříbrné

Jedná se o velmi plochý design, který lze navíc zapustit do stěny či do dveří. Celá sestava je zcela modulární, tedy jak podkladová deska s hardwarem, tak vnější krycí a designové panely jsou libovolně kombinovatelné, čímž se vždy vytvoří sestava dle požadavku zákazníka

Nesmírnou výhodou je, že veškerá elektronika je uvnitř v základní desce modulů a teprve pak je překrytá samostatnými krycími a tlačítkovými panely ze speciálního tvrzeného polyuretanu síly 5mm s vysokou provozní a proti vandalovou odolností. Tedy když už dojde k poškození vnější části, vymění se pouze kryt, který je podstatně levnější než vnitřní elektronika

Každý panel má v sobě wifi modul, tedy ho lze velice jednoduše nastavovat a programovat přes aplikaci výrobce v mobilním telefonu či tabletu (vše je v češtině s plnou diakritikou). Displej je plnobarevný s vysokým rozlišením, stejně jako širokoúhlá kamera s nočním viděním. Systém má i podporu pro slabozraké, tedy při přiblížení člověka k panelu může být nastavena syntéza hlasu, čímž příchozí dostává hlasové instrukce i zpětnou vazbu a systém mu také přečte jména

V panelu lze umístit jak tlačítkovou volbu, tak kódovou, samotný komunikátor, nebo video systém s nočním viděním a HD rozlišením, integrovat čtečku čipů přístupového systému atd. Vše lze propojit v případě více vchodů do společné sítě a tak spravovat a plně programovat veškeré funkce jak zvonků, tak přístupového systému z jednoho programu a místa (třeba i přes internet z chalupy) – není třeba už žádné vyměňování či přelepování jmenovek!

Urmet Sinthesi

Moduly systému Sinthesi umožňují několik variant řešení. Při tlačítkové volbě má každý účastník svou podsvícenou jmenovku a nerezové tlačítko zvonku. Ačkoliv může být modulů s tlačítky instalováno libovolné množství, jedná se o vhodný typ spíše pro menší počet účastníků.

Při kódové volbě jsou jména a případné další informace uloženy v řídící jednotce a zobrazují se na podsvíceném displeji. Seznamem lze listovat jednoduše pomocí šipek a celý systém je velmi intuitivní. Řešení s kódovou volbou významně šetří místo a je tedy vhodné zejména pro 20 a více účastníků nebo zkrátka všude tam, kde chcete mít jen malý panel.

K oběma variantám provedení je možné přidávat další moduly, například hovorové a kamerové moduly, čtečku přístupového systému nebo modul pro neslyšící, který umožňuje textovou komunikaci. Obě varianty mohou být vyrobeny jak v hliníkovém tak v nerezovém provedení.

Digitální zvonky s komunikačním panelem jsou v poslední době čím dál žádanější i u malých firem a rodinných domů. Jsou součástí naší stálé nabídky - dodáváme je v cenově zvýhodněných sadách spolu s domovními videotelefony.

 

Zvonkové panely Tesla

Zvonky a zvonkové panely Tesla naleznou uplatnění zejména v situacích, kdy se neprovádí kompletní rekonstrukce domovní sítě nebo je z nějakých důvodů potřeba zachovat analogovou síť. Analogové systémy ovšem nenabízí možnost kódové volby.

 

Řešení na míru

Máte již instalovanou domovní síť jiné značky a chcete pouze vyměnit zvonkový panel nebo domovní telefony, případně doplnit zvonkový panel o další modul? Vycházíme vstříc potřebám našich zákazníků a jsme schopni instalovat i komponenty značek Videx nebo TCS.

 

Domovní zvonky Urmet s podvětleným jmenným seznamemPokud se chystáte na rozsáhlou rekonstrukci, vsaďte na moderní digitální řešení celé sítě (tedy i zvonků a domovních telefonů), které s sebou přináší řadu výhod. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat. Rádi zodpovíme všechny vaše dotazy.

Zvonky zpravidla dokonale zasazujeme do izolačních panelů dveří. Vlastní integrované řešení dovoluje vytvářet libovolné sestavy a rozmístění zvonků či kombinaci s poštovními schránkami.

Samozřejmá je kombinace domovních zvonků s čipovými či biometrickými přístupovými systémy. Jsme otevřeni novým trendům, a proto zaznamenáváme rostoucí oblibu provedení zvonků "antivandal", což je kompletní překrytí vnitřních součástek celého systému masivním nerezovým či jiným plechem tak, aby pohledová strana zvonkového tabla poskytovala co nejmenší množství elementů, které by mohla nežádoucí návštěva zničit. 

Pro více informací o možnostech instalace domovních zvonků nás kontaktujte - na základě vašich potřeb vymyslíme to nejefektivnější řešení.

 

 

 

 

Kontaktní formulář